KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752086
nr 1475 2086
Astrid Österling
(1898-1972), Sverige
Stilleben med rönnbär. Signerad. Akvarell, 27x36cm, yttermått inklusive ram: 39x47cm
Astrid Österling, svensk tecknare, målare, batikkonstnär och författare född i Malmö 1898, död 1972 i Göteborg.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:21:34
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Astrid Österling
Läs mer om Astrid Österling